Czym jest mojstragan.pl?

Mak w jeczmieniu. Wpis blogowy na mojstragan.pl

Skąd wziął się pomysł na mojstragan.pl?

Na polskim rynku brakuje miejsca, w którym zgromadzone są tylko rzeczy produkowane w Polsce, a przy tym: wartościowe, ładne, nowoczesne, praktyczne, z dobrych materiałów i solidnie wykonane. A jest ich naprawdę sporo. Mojstragan, a właściwie twórcy, chcą aby w jednym miejscu bez zastanawiania się, można było kupić właśnie takie, rodzime produkty.
Jest wiele świetnych marek, które znane są raczej lokalnie lub tylko w określonych kręgach. Znajdziecie tutaj ich opisy oraz historie. No i oczywiście produkty. A wszystko na blogu i w naszym biuletynie, do którego zachęcam się zapisać poniżej.

Po co przeszukiwać kilka sklepów i składać kilka zamówień, jeśli można jedno na jednej stronie? Oszczędzi Wam to przede wszystkim czasu, ale także kosztów.

Założenia i misja sklepu

Chcemy promować i wspierać polskich producentów, którzy bardzo często robią świetne, dopracowane rzeczy, ale są mało znani na rodzimym rynku. Dlaczego? Gdzieś dalej, za granicą trud i zaangażowanie włożony w stworzenie czegoś wartościowego jest doceniany. Brawo. Naszym celem jest jednak żeby u nas też był.
Na stronach mojego sklepu promujemy polskie marki, aby rosły w siłę i dobrze się miały, bo są tego warte. Posiadają, co prawda własne miejsca w sieci, ale aby je odszukać trzeba mieć czas. Na promocję też, a i w pojedynkę walka o klienta bywa ciężka. Chciałabym pomóc takim firmom, często małym, które dopiero rozwijają skrzydła.
Kupując produkty polskie wspieramy rodzimą gospodarkę. I nie mowa tu tylko o podatkach, czego nikt z nas nie lubi. Mowa o ludziach znajdujących pracę bezpośrednio w tych zakładach lub firmach, które korzystają na ich istnieniu i też się rozwijają.
Wiele osób ma jeszcze poczucie, że marki zachodnie są lepsze. Te czasy już minęły. W zasadzie nie przychodzą mi do głowy żadne, które nie miałyby równych sobie odpowiedników w Polsce. Może poza takimi, które posiadają unikatowe patenty.

Jaka będzie przyszłość i rozwój platformy?

Na Moim Straganie nie znajdziecie produktów zagranicznych marek, choć znam wiele bardzo dobrych. Uważam, że w polskich przedsiębiorstwach drzemie potencjał, który często nie jest znany szerzej. Wszystko, co znajduje się w sklepie osobiście uważamy za wartościowe i godne polecenia.
Jednak opinie o produktach, informacje zwrotne od klientów oraz nowe propozycje są dla nas niesamowicie istotne. Asortyment dzięki temu z czasem z pewnością będzie ewoluował. Zdaję sobie też sprawę, ze w dniu premiery jest w sklepie dopiero garstka marek, jednak na wdrożenie w kolejce czekają kolejne. Z czasem będzie ich coraz więcej.
Lubię ludzi przedsiębiorczych i świadomie podejmujących decyzje. Dzięki nim, dzięki nam, świat się zmienia na lepsze.
 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *