Dlaczego tylko polskie marki?

Rynek-miejski-blog-polskie-marki

Bo polskie marki mają po prostu potencjał.

Polacy to ludzie kreatywni i pracowici, którzy czerpią z najlepszych wzorców i chcą się rozwijać. W stereotypach międzynarodowych przestaliśmy być postrzegani negatywnie. Kompleksy już dawno powinniśmy schować w szafie i do nich nie wracać. Polskie marki rosną w siłę i słusznie.
Nasze ambicje, otwarty umysł oraz doświadczenie zdobyte często w pracy w międzynarodowych organizacjach, zdobyte zarówno w kraju jak i przy okazji wyjazdów zagranicznych. Ciekawość świata, elastyczność i chęć uczenia się oraz wejście do Unii Europejskiej i otwarcie granic. To wszystko stworzyło dla nas idealny grunt do wzrostu i rozwoju.
W tym artykule nie będziemy jednak pisać na temat cech charakteru Polaków, jako jednostek. Skupimy się na markach, o których głównie będziemy pisać na łamach bloga czy raczej w artykułach o sklepie i ofercie. Zwał jak zwał…
Jeśli nie chcesz ich przegapić zapisz się do naszego biuletynu poniżej.

Polskie firmy odnoszące międzynarodowy sukces

Jest wiele firm, które odniosły międzynarodowy sukces. W każdej dziedzinie naszego życia spotkamy polskie marki, które reprezentują najlepsze cechy: jakość (produktów, usług, materiałów), innowacyjność, nowoczesne wzornictwo, dbałość o środowisko.
Przypomnijmy sobie tylko kilka z nich, z którymi stykamy się na co dzień:
  • 4F to rodzima marka, którą polubili Polacy i dobrze. Zdobywa coraz więcej sympatyków także na całym świecie odbierając klientów takim potentatom odzieży sportowej jak Adidas czy Nike. Jest obecna w 33 krajach, oby tak dalej.
  • Inglot – kto nie słyszał o ich spektakularnym sukcesie? Przez 35 lat otworzyła blisko 700 salonów sprzedaży poza granicami Polski w 70 krajach. Posiada dominującą pozycję w Malezji, Azerbejdżanie i Irlandii oraz swoje butiki na najsłynniejszych ulicach handlowych świata.
  •  Gatta – marka, która jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o rynek rajstop i bielizny. Znajduje się jednak także w czołówce producentów tego typu w Europie, a swoje produkty sprzedaje w dziesiątkach krajów na kilku kontynentach
  • Fakro czy Drutex to bezkonkurencyjni liderzy na światowym a przede wszystkim europejskim rynku stolarki otworowej z PCV i aluminium.
  • Integer.pl Spółka Akcyjna szturmem podbiła świat dzięki Paczkomatom InPost. Innowacyjny pomysł, który idealnie wstrzelił się w epokę rosnącej liczby zakupów internetowych. Dzięki łatwości odbioru przesyłki pokochały go miliony ludzi nawet w tak odległych krajach jak Chile, Gwatemala czy Australia.
To tylko garstka z wielu, wielu rodzimych przedsiębiorstw, z których możemy być naprawdę dumni. Inne nie mniej rozpoznawalne to: Mokate, Kross, Gino Rossi, CD Projekt, CCC, Amica, Solaris, Wittchen, Trefl, Coccodrillo… Jak widać jest tego masa, a do głowy wciąż nasuwają się kolejne. Mamy być z czego dumni.

Czy w naszym sklepie znajdziesz te największe polskie marki?

Muszę Cię zmartwić, ale nie.
Dlaczego?
Największe polskie marki prosperują świetnie, wciąż się rozwijają, zdobywają nowe lądy i rosną w siłę. Do tego posiadają w swoich ofertach ogromną liczbę produktów. A za ich sukcesem stoi sztab doskonałych specjalistów. Oczywiście cały czas je dopingujemy, jednak jest jeszcze jedna kwestia. Wtłoczenie wszystkiego do jednego sklepu byłoby problematyczne. W tak ogromnej masie artykułów łatwo byłoby się pogubić.
Znajdziesz tutaj raczej perełki. Firmy mniejsze i większe. Z różnych branż, lecz takie, które uważamy za warte szerszego pokazania. Firmy z misją i pasją, dbające o człowieka i o środowisko, tworzące przedmioty wartościowe, piękne, trwałe i praktyczne.
Taka jest misja Mojego Straganu. Zapraszam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *