Drewniane zabawki specjalnie dla Twojego dziecka

drewniane-zabawki-specjalnie-dla-twojego-dziecka

Drewniane zabawki to miłe wspomnienia z naszego dzieciństwa

Chętnie wracamy pamięcią do czasów naszego dzieciństwa, lat 80 i 90. Wtedy nie było co prawda takiej masy kolorowych zabawek, lub dostęp do nich był ograniczony. Zabawki, którymi bawiliśmy się wtedy pamiętamy do dzisiaj.

Drewno było wtedy materiałem najbardziej dostępnym. Tego typu zabawki są trwalsze niż plastikowe i bawiliśmy się nimi długie lata wymyślając przeróżne zastosowania, stosownie do etapu rozwoju.

Na szczęście ten trend powraca, więc dajmy dzieciom to co dobre niech także mają swoje wspomnienia w dorosłym życiu.

Drewniane zabawki, wózki i samochodziki polskiej produkcji, powrót do dzieciństwa

Na rozwój naszych dzieci bardzo korzystnie wpływa otaczanie się pięknie wykonanymi przedmiotami, wyrabiajmy w nich poczucie estetyki oraz wartości przedmiotów jakimi się otaczają.

Nowoczesne zabawki produkowane seryjnie z materiałów niskiej jakości, kupowanych pod wpływem mody czy reklam telewizyjnych, po chwili stają się zwykłymi śmieciami. W dodatku często rozleniwiają maluszka, utrudniając mu prawidłowy rozwój, a także ograniczają rozwój kreatywność.

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci rozwijały swój język, wyobraźnię, empatię oraz funkcje społeczne zapewnijmy im mądre zabawki.” W kontekście Montowni Zabawek radzi Psycholog Beata Rafalska-Plak

I dodaje, że najnowsza wiedza neurobiologiczna podpowiada, że najlepsza zabawka (z punktu widzenia rozwoju dziecka) to taka, którą dziecko może dotykać, manipulować nią, wykorzystać do zabawy tematycznej, gdzie za pomocą przedmiotu może wejść w rolę i odegrać scenkę, którą wcześniej gdzieś już widziało. Może jechać na zakupy, parkować lub myć samochód, iść z lalą na spacer. Im dziecko starsze a rozwój języka bardziej zaawansowany, zabawa modyfikuje się i staje się jeszcze bardziej ciekawa.

Drewniane zabawki, wózki i samochodziki, produkowane przez firmę Montownia Zabawek mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Dziecko samo może uczestniczyć w procesie ich tworzenia!. Tak, może wybrać dekor, kolory i dodatki, pościel. Będzie to fascynujące doświadczenie, które wzmocni w dziecku poczucie odpowiedzialności i pewności siebie. Ileż radości da mu świadomość, że gdzieś tam jest produkowana zabawka specjalnie dla niego, taką jaką wymarzyło. Z własnym imieniem! Jestem pewna, że nie żuci jej szybko w kąt.

Drewniane zabawki z imieniem - Zuzia
Drewniane zabawki z imieniem - Zosia
Drewniane zabawki z imieniem - Maja
Drewniane zabawki z imieniem - Kostek
Drewniane zabawki z imieniem - Igdaś
Drewniane zabawki z imieniem - Emilka
Drewniane zabawki z imieniem - Antoś

Montownia Zabawek to rodzinna firma, która produkuje swoje zabawki z pasją

Firma szczególnie dużą uwagę przykłada do funkcjonalności swoich wózków i samochodzików. Oprócz regulowanych wsporników Montownia Zabawek pomyślała o przedłużanych rączkach i wyższych zawieszeniach. Przez co Twoje dziecko będzie mogło bawić się nią przez kolejne lata życia. Są to elementy wymienialne dzięki temu ich montaż i demontaż nie stanowi problemu.

Regulowane wsporniki ułatwiają maluszkowi naukę chodzenia. Dzięki temu wózki i samochodziki staną się wyjątkowymi pchaczami dla najmłodszych dzieci. Mają one praktyczne zastosowanie – narzędzie do przewożenia klocków, lalek i innych przedmiotów – zachęcają dziecko do aktywności a tym samym do chodzenia. Z czasem wsporniki można odłączyć i pozwolić dziecku przejść na kolejne etapy rozwoju. Przedłużane rączki można dokupić a podwyższane podwozie skonsultować wcześniej.

Kółka wyposażone w miękkie i nie brudzące oponki, które chronią je przed zniszczeniem.

Drewniane zabawki polskiej produkcji, kółka

Koła osadzone są na osiach co gwarantuje długie i bezpieczne użytkowanie.

Drewniane zabawki polskiej produkcji, osie

Wszystkie krawędzie są zaokrąglone i szlifowane co chroni dzieci przed urazami.

Drewniane zabawki polskiej produkcji, gładkie wykończenie

Bawiąc się nimi dziecko jest w pełni zaabsorbowane, wykonuje bezwiednie wiele skomplikowanych ćwiczeń: kuca, wkłada, wyciąg, układa itd. Co jest oczywiście niezbędne dla rozwoju motorycznego.

Projekty wózków opracowywane są przy współpracy z fizjoterapeuty, psychologa dziecięcego oraz artysty.

Możemy je z powodzeniem użyć jako przyjazne dla dziecka narzędzie rehabilitacyjne w przypadku wad postawy: Boczne skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe, okrągło-wklęsłe„. Uważa fizjoterapeuta Michał Bednarek.

O tym, że drewno do produkcji wózków, samochodzików i innych przedmiotów jest specjalnie selekcjonowane i pochodzi z Polski, a farby mają atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, nie muszę chyba przypominać.

Zamówienia zawsze są mocno spersonalizowane. Każdy klient, mały lub duży powinien określić następujące parametry zależnie od pakietu:

 • kolor korpusu
 • kolor kółek oraz rączki
 • kształt i kolor dekoru
 • imię dziecka
 • wzór pościeli
Wzory pościeli do wóżka dla lalek

Oczywiście wydłuża to nieco proces produkcji, która jest ręczna. Średni czas realizacji zamówienia to około 2 tygodni. Jednak dzięki temu otrzymujemy coś co będzie absolutnie wyjątkowe. Dziecko obdarowane prezentem w ulubionych kolorach i własnym imieniem (lub zdrobnieniem) będzie zachwycone. Kombinacji jest niezliczona ilość, a producent otwarty jest na wszelkie pomysły.

Dlaczego drewniane zabawki są lepsze niż plastikowe odpowiedniki?

Ręcznie robione, drewniane zabawki polskiej produkcji
 • Przede wszystkim, gdy się zniszczą łatwo można je naprawić, odmalować. Farbę łatwo odświeżyć, wyszczerbienia czy dziury załatać.
 • Zniszczone elementy wymienić na nowe. Przez co mogą one służyć długie lata a nawet być przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 • Mimo, że wykonane z materiałów pozyskiwanych ze środowiska naturalnego, zanieczyszczają je w mniejszym stopniu. Całkowicie biodegradowalne, nawet porzucone nie będą zanieczyszczać go przez dziesiątki lat.
 • Pozostawione całkowicie w stanie surowym, nie malowanym wyglądają równie pięknie jak te kolorowe. Pokuszę się o stwierdzenie, że wyglądają nawet bardziej stylowo.
 • Pojemne wnętrze pomieści sporo rzeczy i może służyć również jako przepiękne pudło na zabawki, klocki czy ulubione książki. Można nimi przewozić skarby z podwórka
Drewniane zabawki, samochodziki, polska produkcja, przechowywanie
Drewniane zabawki, samochodziki, polska produkcja, przechowywanie
 • Drewniane zabawki są po prostu wytrzymalsze. Już pisałam o renowacji. ale generalnie rzesz ujmując sklejka lub inny rodzaj materiału drewnianego wytrzyma więcej niż cienka warstwa sztucznego tworzywa.
 • Po pęknięciu plastikowe powierzchnie mogą też być bardziej niebezpieczne, ostre i taka zabawka zwykle już jest nie do uratowania.
 • Często w wózkach i samochodach, innych niż drewniane, osie kół wykonane są ze stosunkowo cienkiego drutu. Jeśli dziecko go wyciągnie może zrobić sobie krzywdę. W zabawkach z drewna jest to zwykle dość gruby kij, który trudniej wbić sobie w oko.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *