Krzesła obrotowe Entelo – dobre krzesła.

Dobre Krzesła obrotowe

Czy potrzebne są Ci Dobre Krzesła obrotowe?

Co mówi Entelo o swojej misji?:

„Misją całego naszego zespołu jest tworzenie produktów dbających
o prawidłowy rozwój kręgosłupów naszych Klientów oraz zatrzymanie wciąż rosnącej liczby błędów i wad postawy wśród dzieci, młodzieży
i dorosłych.”

Coraz więcej godzin spędzamy w pozycji siedzącej. Począwszy od dzieciństwa, przez pracę zawodową, na czasie wolnym kończąc. Szkoła, odrabianie lekcji, studia, biuro, projekty, zdobywanie nowych kompetencji… Często nawet kontaktujemy się z najbliższymi siedząc przed komputerem. Mamy pasje, które wymagają długiego przebywania przy biurku. Tempo życia sprawia, że mało czasu zostaje na ruch i odpoczynek. Kosztem tego jest nasze zdrowie
i problemy z kręgosłupem.

Prawidłowa postawa ciała w trakcie siedzenia - dobre krzesła obrotowe

Jeśli już musimy długo przebywać przy burku zadbajmy o naszą postawę. Tym artykułem chcę Was do tego zachęcić. Pomogą nam przy tym dobre krzesła
i takie właśnie produkuje Polska firma Entelo. Każdy element w projektach tej firmy służy profilaktyce wad kręgosłupa,
a jednocześnie: wygodzie użytkowania, stabilności krzesła, łatwemu montażowi oraz ogólnej estetyce i dbałości o szczegóły. Schemat pokazuje jak różnie układają się kręgi w zależności
od punktu oparcia pleców.

Dlaczego krzesła Entelo są takie dobre?

Koncepcja krzeseł opracowana przez firmę Entelo polega na stworzeniu jednego, doskonałego rodzaj korpusu. (oczywiście w różnych rozmiarach dostosowanego do wieku, a raczej wzrostu użytkownika), który stosowany jest we wszystkich modelach z różnym wykończeniem.

Korpus ten jest idealnym stabilizatorem prawidłowej postawy siedzącej. Krzesła poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymuszają obciążenie guzów kulszowych, stymulują prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa.

Dobre Krzesła obrotowe - przekrój korpusu

Motywem stworzenia tego rozwiązania były pobudki osobiste. Robert Garbaszewski, wynalazca dobrego krzesła, w 2010 roku zaczął szukać rozwiązania problemów z kręgosłupem u swojej córki. W wyniku tych działań w kolejnych latach zebrał zespół specjalistów: lekarzy, fizjoterapeutów, specjalistów ergonomii i biomechaniki.

Dobre Krzesła obrotowe – cel powstania

Cel był jeden: określenie właściwych krzywizn siedziska odzwierciedlających prawidłowe ułożenie kręgosłupa. W kolejnych latach przeprowadzono badania prototypu na grupie 200 osób. Po ich zakończeniu i doskonałych wynikach rozpoczęto prace związane z wdrożeniem produktu do masowej produkcji. Obecnie, po 9 latach prac przebadano już 2000 osób, a firma sprzedaje średnio 5000 krzeseł miesięcznie, co jest dowodem wielkiego sukcesu i skuteczności z tego rozwiązania.

Dr. Mirosław Mrozkowiak, który przewodził badaniom przy Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego Instytutu Kultury Fizycznej w Bydgoszczy, stwierdza:

„Dobre Krzesło w procesie korekcji zaburzeń statyki ciała pełni istotną
i uzupełniającą rolę w stosunku do wysiłków fizycznych stosowanych
w ramach zajęć korekcyjnych postawy ciała.”

Analizy wykazują, że pomiędzy 7 a 12 rokiem życia występuje zdecydowanie największy odsetek postaw o zaburzonej symetrii przestrzennej. A 8 rok życia jest okresem, w którym występuje szczególne zagrożenie postawy ciała. Jest to związane z tym, że w tym okresie uczniowie spędzają zdecydowanie najwięcej czasu w pozycji siedzącej, zarówno w szkole jak i w domu. Dobre Krzesła obrotowe – więcej o wynikach badań.

Początkowo krzesła produkowane były z myślą o placówkach oświatowych, ponieważ tam młodzież spędza najwięcej czasu siedząc. Od 2015 roku firma Entelo zaczęła wprowadzać krzesła tapicerowane przeznaczone do użytku domowego oraz pracy. A z roku na rok oferta ulega poszerzeniu o nowe modele, wzory i kolory. Od tego czasu zaufało im tysiące ludzi w tym nasza firma. Potwierdzamy jakość! 👏

A co w temacie Dobrych Krzeseł oferuje MójStraganPL?

W ofercie znajdują się krzesła obrotowe dostosowane rozmiarem do każdej grupy wiekowej, potrzeb oraz gustów. Obecnie na stronach sklepu Mój Stragan PL znajdziesz 35 różnych modeli a każdy z nich występuje w kilku zestawach kolorystycznych, od 3 do 8, w zależności od serii.

Posiadamy krzesła w wersji podstawowej bez podłokietników i podnóżków, ale także
z podłokietnikami stałymi i regulowanymi. Wiele modeli nie zależnie od koloru obicia siedziska występuje w wersji białej i czarnej odnośnie bazy, kółek oraz osłony podnośnika. Ułatwia to jeszcze bardziej dobór tak, aby harmonizował z wystrojem pomieszczenia.

Storia to seria kolorystyczna przeznaczona dla najmłodszych, używana w krzesłach do rozmiaru 5, czyli wzrostu 175,5 cm. Występuje w 5 zabawnych wzorach: motylki, sowy, zwierzątka, piłki i dinozaury. Dzięki temu dziecko chętniej będzie zasiadać do nauki a pokój będzie bardziej kolorowy i przytulny. Zewnętrzna część fotela wykonana jest z miłej w dotyku materiału. Natomiast siedzisko z tkaniny odpornej na mechacenie się, łatwej w utrzymaniu czystości, gładkiej, umożliwiającej płynny ruch.

Dobre krzesła obrotowe - młodzieżowa seria Storia

Visto to seria z tkanin o szerokiej gamie kolorystycznej: czarny, szary, zielony, niebieski, fioletowy, różowy, czerwony i beżowy. Są to żywe odcienie a materiał jest jednolity, miły w dotyku. Modele wykonane z niego wzbogacone są białą wstawką. Kolory z tej serii występują w większości modeli i rozmiarów krzesła.

Wzory kolorów materiałów serii Visto

Natomiast serie Rapid i Luka są wykonane z jednego rodzaju tkaniny, ale z 3 wersjami wstawki: białej, czarnej i czerwonej. Są to serie przeznaczone raczej dla tradycjonalistów szukających prostej elegancji do pomieszczeń o charakterze bardziej formalnym.

W naszej ofercie znajdziesz te najbardziej popularne modele do użytku domowego, jednak sukcesywnie będziemy wprowadzać nowe. Dlatego jeśli rozważasz zakup, zapisz się do naszego biuletynu, aby tego nie przegapić. Formularz znajduje się poniżej.

Najważniejsze zalety Dobrego Krzesła:

 1. Wklęsło wypukła forma oparcia. Dzięki połączeniu doświadczenia specjalistów
  w zakresie ergonomii i rehabilitacji ruchowej, stworzona, aby zapewnić prawidłowe ustawienie kręgosłupa, dając użytkownikowi maksymalny komfort. Kąt oparcia zgodny
  z normą PN-EN 1729 mobilizuje pracę mięśni rdzeniowych wzmacniając kręgosłup.
 2. Wypukła forma siedziska. Umożliwia prawidłowe umieszczenie nóg i pośladków pozostawiając je w naturalnej pozycji.
 3. Elastyczna forma. Oparcie pozwala na tzw. „dynamiczny siad” umożliwiający ciągłą pracę mięśni, tym samym zapobiegając ich odrętwieniu.
 4. Opływowy kształt. Wszystkie krawędzie korpusu są zaokrąglone, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.
 5. Solidna konstrukcja. Zapewnia dłuższy czas użytkowania dzięki unikalnej technologii produkcji. Przebadane są one również pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą
  PN-EN 1335.
 6. Kółeczka krzeseł z miękkiego tworzywa, umożliwiają płynne poruszanie się zarówno po powierzchniach miękkich jak i twardych.
 7. Stabilność. Krzesło trudno jest wywrócić, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a to jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.
 8. Niezwykle łatwy montaż. Krok po kroku możesz zobaczyć go na naszym Fanpage-u.
 9. Produkowane w Polsce. Co wpływa pozytywnie na jakość i pozwala na bieżąco podejmować decyzje związane z produkcją. Bezpośredni nadzór zapewnia dbałość
  o: detale, wykończenia, materiały, szycia, tapicerowanie.
 10. Piękna i szeroka kolorystyka oraz bogactwo materiałów użytych do tapicerowania.

Po zakupie można zawsze poprosić o części zapasowe: kółka, dźwignie, podnośnik i jego osłonę, podnóżek, podłokietniki, podstawę. Wystarczy w tym celu napisać do nas przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio na adres: sklep@mojstragan.pl a my postaramy się dostarczyć części.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *